Dřevák Pňovice 2011/2012 (7/14)

(13. 07. 2012 - 13:59)

Skvělý turnaj s účastí 14 týmů, s pohodovou atmosférou, ostatně jako každý rok. Počasí vyšlo tak akorát, méně slunka by neuškodilo. Na grilu a v udírně byla spousta masa a v hospodě zase spousta piva a kofoly.

Turnaj začal losováním v 8:30, štastný los Zelenému Baletu přisoudil nejlepší hřiště, jediné s kouskem stínu, alespoň zpočátku. Skupinu B tvořily, kromě Zeleného Baletu, týmy Albion, Bulldogs Pňovice, Galaxy a Turisti.

V 9:00 začal turnaj skutečně. První zápas ve skupině B byl právě na Baletu, potkal se s týmem Turisti. Průběh zápasu pro Zelené Balet nebyl dobrý, dostal rychlý gól z ojedinělého protiútoku soupeře a po zbytek zápasu nedokázal najít recept na jeho pevnou obranu. 0:1.

Další zápas Baletu byl mezinárodním utkáním, soupeřem byl tým ze slovenska Albion. Zelené Balet rozjel zápas skvěle, první půli vyhrál 2:0. V druhé půli přidal další gól, ale závěr dost vypustil a nechal soupeře dvakrát skórovat, naštěstí kontaktní gól padl těsně před závěrečným hvizdem. 3:2.

Třetí zápas Balet absolvoval s dobře známým soupeřem, Bulldogs Pňovice. Toto utkání se Baletu vůbec nevydařilo, podlehl soupeři 1:2.

Do posledního utkání šel Balet s jasně rozdanými kartami - výhra = postup, cokoliv jiného = předčasný konec na turnaji. Balet předvedl skvělý výkon a soupeře, tým Galaxy, rozdrtil 4:1.

Po dvou výhrách a dvou porážkách šel Zelené Balet do čtvrtfinále z poslední postupové příčky, a tak ho čekal velmi těžký soupeř, vítěz skupiny A. Balet však pokračoval ve skvělé hře, kterou předvedl v posledním zápase skupiny. Tým Trinidad a Hovada dlouho ztrácel a nedokázal odpovědět na vedoucí branku Baletu z úvodu utkání. Bohužel pár minut před koncem polevil Balet v koncentraci a nechal soupeře vyrovnat po zbytečné chybě před vlastním vápnem. Po výsledku 1:1 se šlo na penalty a jako loni Balet doplatil na nízkou efektivitu a po výsledku 1:3 na penalty v turnaji skončil.

Letošního Dřeváku Pňovice se zúčastnilo 14 týmů, Zelené Balet skončil na 7 místě. Vzhledem k improvizované sestavě to byl velice dobrý výsledek.