Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Zelené Balet : FC ZRTV Loko - 4 : 2

(19. 06. 2019 - 09:38)

Při pohledu na tabulku před posledním ligovým kolem bylo jasné, že navzdory jistotě bezpečné záchrany Zeleného Baletu bude v zápase s FC ZRTV Loko o náboj i tak postaráno. Zelené Balet při jakémkoliv bodovém zisku mohl získat jistotu uhájení 8. příčky před o bod dotírajícím FC Bubeník 1970. Zápas měl ovšem daleko vyšší význam pro soupeře, který měl sice stejný bodový zisk jako další 2 týmy, ale vinou horších vzájemných zápasů držel 13. pozici a tedy sestupového černého Petra. Jedinou jeho nadějí bylo uhrát proti Baletu jakékoliv body a spoléhat se, že aspoň jeden z konkurenčních týmů uhraje bodů méně.Samotný průběh zápasu, a hlavně výsledek, měl být otazníkem vzhledem ke vzrůstajícím výkonům týmu Loko. Za posledních 5 kol získal 4 výhry proti významně výše postaveným týmům, včetně úplné špičky (mimo jiné výhra 6:1 proti první týmu tabulky). Zelené Balet čelil soupeřově vítězné sérii 3 zápasů v řadě (se skóre 16:4) a navzdory jistotě klidného umístění ovšem nehodlal svou kůži dát zadarmo (generální manažer ani žádnou pochybnou nabídku neevidoval).

Konec statistické omáčky, oba týmy byly již připravené k úvodnímu výkopu. Ten byl již tradičně opožděn a navíc úvodní hvizd stále nepřicházel. Příčina se zjistila záhy a důvodem byl překvapivý a nehlášený úprk delegovaného rozhodčího. Po několika rozpačitých pohledech hráčů obou týmů a snahách situaci řešit oficiální cestou se týmy domluvily, že zápas se odehraje pod dohledem nominovaného "civilisty" (kamaráda soupeřových hráčů). Situace ovšem nebyla ponechána náhodě, když byl přívrženci Baletu vložen do rukou fotoaparát pro tvorbu dokumentaci při případných sporech o regulérnosti.

Začátek zápasu tedy nastal s významným zpožděním, ovšem hrálo se. Po prvotním oťukávání a prvotních zdvořilostních frázích na obou stranách se k typickému průniku po levé straně dostal Krůša a téměř od brankové čáry nějakým záhadným způsobem dostal míč do soupeřovy sítě. Kdo Krůšu zná, nebyl ovšem překvapen. Soupeř byl tak rozhozen situací, kdy od brzkého začátku utkání tahal za kratší konec provazu, že pohrdl výjimečně odkrytou prázdnou bránou a situaci zakončil neúspěšně. Hra se během prvního poločasu přelévala z jedné strany na druhou, brankáři si zapisovali další více či méně úspěšné zákroky, ovšem nakonec efektivitu projevil Zelené Balet. Krůša měl prsty/nohy v následujících dvou akcích, které znamenaly Baleťácké navýšení vedení. Poprvé dokázal z úniku po levé straně procpat balón na střed k nohám volného Hanze, který výjimečně chladnokrevně neostřeloval oblohu, ale dokázal nejen prostřelit gólmana soupeře, ale trefit i zařízení - 2:0. Krůša s balónem u nohy před brankou soupeře, to je soupeřův čirý nerozum. Takže i když se po kličce brankáři balón ploužil mezi 3 tyče závratnou pomalostí, přesto ho nikdo nedokázal zastavit za cestou k poločasovému vedení 3:0. Nakonec kdyby ještě nejmenovaný hráč v těžší situaci neminul před ním zívající prázdnou branku, mohl Krůša zaznamenat hattrick.

Poločasové skóre bylo možná nad očekávání, vzhledem k předzápasovým vyhlídkám a skutečnosti, že stav soupeři disponujícímu několika aktivními a technicky zdatnými hráči opravdu nemohl vyhovovat. Zábavnou poločasovou vložkou bylo nastávající stmívání vynucující si aktivování osvětlení a zhodnocení "laického" rozhodčího, že na to stejně nevidí, ani když se rozsvítí. Jeho hlavním úkolem nakonec zůstalo odměření hrací půlhodinky. Zápas tedy pokračoval pod umělým osvětlením a skrytou touhou hráčů se dostat na plac a nemuset nestřídat, protože na střídačce se stávali terčem komárů nalákaných rozsvícenými světly.

Navzdory brzkému snížení soupeřem, který z chumlu před brankou propálil Standu jeslemi, se Balet snažil kontrolovat hru, nepouštět soupeře do většího tlaku a samozřejmě pokračovat v útočných výpadech. Více jistoty a vedení o 3 branky zajistilo dobře zahrané autové vhazování ve spolupráci s Kaldovou hlavou, která po zkušeném předskočení bránícího hráče u zadní tyče akci zakončila na 4:1. Bylo by snadné další vývoj zhodnotit, že šance byly na obou stranách a nula od nuly pošla, takže se skóre neměnilo, ovšem hlavní zásluhu na faktu, že se skóre během celého zápasu významně neměnilo, měly převážně vynikající zákroky Standy v brance, občas dobře postavené břevno a obětavě hrající bránící hráči. A v neposlední řadě milosrdenství ofenzívy Baletu, která několikrát odmítla větší uklidnění ve formě zvýšení náskoku. A že šance byly (kdybychom to ale všichni uměli, tak hrajeme kraj). Za liknavost při některých zakončeních přišel trest ve formě snížení skóre na 4:2 po neuhlídání náběhu obránce soupeře z vlastní poloviny. Do konce tou dobou zbývalo přibližně 15 minut a Balet pomalu začínal před branku parkovat autobus. Převažující snahy o obléhání branky Baletu, okořeněné protiútoky na branku Loko, už změnu stavu nepřinesly a poslední minuty se nesly ve zkušeném držení míče a ukrajování zbývajících sekund.

Z celkového pohledu byly od obou týmů vidět zajímavé akce a šance, řadu z nich však zhatily nepřesnosti jak na straně adresátů přihrávek, tak i u odesílatelů. Produktivita byla tentokrát na straně Baletu, tak 2 body zaslouženě putovaly na jeho konto. Vítězství mimo jiné vyvrátilo jeden mýtus, že Balet za pěkného počasí nevyhrává, druhý ovšem zůstal zatím nevyvrácen, a to že při neúčasti Hanky se body získávají častěji. Konečný výsledek 4:2 pro Zelené Balet s nejvyšší pravděpodobností odsuzuje soupeře k sestupu a Baletu zajistil konečné 8. místo s 23 body a závěrečným skóre 80:100 (povedl se "úspěšně" zaokrouhlit počet obdržených branek na 100). Na závěr ještě určitě patří kladné hodnocení a poděkování oběma týmům, že navzdory důležitosti zápasu na konečné umístění a chybějícímu rozhodčímu se utkání odehrálo bez větších disciplinárních problémů a auty/fauly (které byly výjimečné a daly by se spočítat pomalu na prstech jedné ruky) si hráči zvládali hlásit sami a většinou čestně.

Autor: Jan Hanzelka
 

Datum a časDomácíHostéVýsledekHřištěRozhodčí
18.06.2019 - 20:15Zelené BaletFC ZRTV Loko4 : 2Slavonín 1Coufal


Galerie

FotogalerieKomentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášeni!
 
Načítám...
 


 
Načítám...
 
Načítám...
Načítám...
Banner